Laserepilatsioon: püsivalt karvakasvu vähendav meetod

Laserepilatsioon on ideaalne valik neile, kes soovivad siledat ja tervet nahka, ilma raseerimata või muid valusamaid meetodeid kasutamata. Protseduur ei kahjusta nahka ning seda saab teostada kõikidele kehapiirkondadele, nii naistele kui meestele. 

Laser tehnoloogia arenedes ja uuringute jätkudes paraneb laseriga karvade eemaldamine, mis tähendab lühemaid ja vähem seansse. Tänu väikestele, kuid monumentaalsetele muudatustele on juba paranenud kliendikogemus – võimsad jahutussüsteemid, valutumad ja kiiremad protseduurid ning võimalus aidata tumedama nahaga inimesi.

Sisukord

Laseriga karvaeemalduse ajalugu

Meditsiiniliste seadmetega karvaeemaldusele pandi algus 1875.aastal, kui silmaarst Charles Michel lõi elektriepilatsiooni. Üllataval kombel ei olnud selle meetodi esmakordne kasutamine üldsegi esteetilistel põhjustel. Seda kasutati hoopis trihhiaasi raviks, mille puhul ripsmed kasvavad tagasi silma suunas, puudutades sarvkesta. Alates sellest ajast on selles valdkonnas tehtud palju avastusi ja elektriepilatsioon on tõestanud oma efektiivsust juba 140 aastat.

Theodore Harold Maiman oli Ameerika insener ja füüsik, kes 16. mail 1960 esitles esimest enda leiutatud rubiinlaserit ja pani sellega aluse laseriga karvade eemaldamise meetodile. See laser suutis karvakasvu minimeerida, aga põhjustas samal ajal tõsiseid kahjustusi ja põletusi.

Theodore Harold Maiman ja esimene rubiinlaser
Theodore Harold Maiman

1964.aastal Toidu- ja ravimiamet (FDA) kiitis heaks uue laseri nD:YAG karvade eemaldamiseks. nD:YAG laser vähendas karvu, kuid ei andnud siiski püsivaid tulemusi.

1970.aastal leiutati aleksandriitlaser. Kiirgus suruti läbi aleksandriidi kristalli, põhjustades karvakasvu vähenemise. Kuigi see meetod oli varasematest laseritest turvalisem, ei olnud see siiski piisavalt tõhus, et karvakasvu jäädavalt peatada.

1994.aastal dr Richard Rox Anderson ja dr Melanie Grossman lõid laseri, mis kasutas kontsentreeritud valguskiirt, mis on suunatud nahale ja liigub karvafolliikulisse. Nad suutsid täiustada laseri intensiivsust ja nahale kandmise kestust. Selle meetodi kiitis FDA heaks 1997. aastal.

Millised on lasertehnoloogia erinevad tüübid?

Laser on akronüüm sõnadest “valguse võimendamine stimuleeritud kiirguse emissiooniga” – see on põhimõtteliselt teatud tüüpi valgus, mis kannab ainult kindlat lainepikkust, erinevalt nähtavast valgusest, mis kannab lainepikkuste vahemikku (vikerkaarevärvid).

Erinevus tavalise valguse ja laservalguse vahel on, et see algab nõrga valgusega ja lisab aina rohkem energiat, nii et valguslained muutuvad üha kontsentreeritumaks. Laservalgus on monokromaatiline – see tähendab, et see on ühe lainepikkusega (värviline) kontsentreeritud valgus vorm, mis on suunatud konkreetses suunas.

Näide - laserkiirtel on kindel lainepikkus

Aleksandriitlaser

Seda tüüpi laser kasutab laseri kandjana aleksandriidi kristalli, mis kiirgab punast peaaegu infrapunavalgust. See on efektiivne heledamate nahatoonide jaoks, sobib kõige paremini (*Fitzpatrick skaala alumises otsas I-II) olevatele ja töötab lainepikkusega 755 nm.

Aleksandriitlaser ei sobi tumedama nahatooniga (Fitzpatrick skaala III-VI). Need võivad põhjustada muutusi teie naha pigmendis ja olla laseri kiire kordussageduse tõttu valusamad.

Dioodlaser

Seda tüüpi laser on seatud lainepikkusele vahemikus 800–810 nm. Dioodlaseriga karvade eemaldamine erineb teistest süsteemidest selle poolest, et valgusallika moodustamiseks kasutatakse dioode või pooljuhte. Neil on pikem lainepikkus ja need võivad töödelda suuri naha piirkondi. Dioodlaser sobib paremini tumedamale nahale (Fitzpatrick skaala IV-VI). Siiski on need teadaolevalt seotud urtikaariaga (nõgestõbi). Kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda põletused ja naha värvuse muutus.

Nd:YAG laser

Nd:YAG (neodüümiga legeeritud ütriumalumiiniumgranaat) laseri lainepikkus on 1064 nm, mis suudab jõuda nahakoe sügavamatesse kihtidesse, häirides tulevast karvakasvu. Sellel on ka võime ravida aknet  ja seenhaigusi. Nd:YAG on kristall, mida kasutatakse tahkislaserite laserikandjana. Need on spetsiaalselt välja töötatud nii, et need oleksid tõhusad kõikidel nahatoonidel, sealhulgas Aasia ja Afro-Kariibi mere nahal (Fitzpatrick skaala III-VI), mille puhul muud süsteemid on ebaefektiivsed ja võivad olla ohtlikud.

Nd:YAG laser on tumedamale nahale ohutu – selle lainepikkus on pikem ja sel põhjusel tungib see sügavamale nahka, minnes mööda nahas olevast melaniinist (mida on tumedamas nahas rohkem) ja suundub karvades olevasse melaniini. 

Nd:YAG laser on väga tõhus ka sissekasvanud karvade ravimisel, kuna laser tapab juuksefolliikulite verevarustuse ja lõppkokkuvõttes ei toimu karvade tagasi kasvamist, mistõttu sissekasvanud karvade probleem on välistatud.

Fitzpatrick skaala

*Thomas B. Fitzpatrick koostas 1975. aastal nahatüüpide skaala ja määramise süsteemi, mis näitab, milline on Sinu nahatoon ja kuidas see päikese valgusele reageerib. Nahatüübi tulemuseks võib olla kuus varianti, alates väga heledast (I tüüp) kuni väga tumedani (VI tüüp).

Mis on laserepilatsioon?

Laserepilatsioon on püsiv karvakasvu vähendav protseduur, mille puhul karvafolliikulite hävitamiseks kasutatakse laserkiirgust. Uuemate masinatega saab protseduuri teostada üsna kiirelt, valutult ning püsivalt vähendada karvakasvu, muuta karvad heledamaks ja pehmemaks, vähendada raseerimisest ja vahatamisest tingitud ärritust ja arme. Laserepilatsioon ei kahjusta nahka ning seda saab teostada kõikides piirkondades nii naistel kui meestel.

Laserkiir töötab selektiivse fototermolüüsi põhimõttel. See tähendab, et:

  1. tumedate karvade puhul laserimpulss neeldub karva pigmenti, mille tulemusena hävib karvafolliikul ja karvad kukuvad välja;
  2. hallides, valgetes ja punastes karvades puudub pigment, kus valgus saaks neelduda – nendes karvades kahjustab kuumus tüvirakke ja kuna karvad ei saa piisavalt toitaineid, pidurdab see nende edasist kasvu.

Kuna karvade kasvamine toimub läbi 3 kasvufaasi ja laserepilatsioon toimib ainult aktiivses kasvufaasis olevatele karvadele, siis soovitud tulemuse saamiseks tuleks kindlasti läbida kuur, mis keskmiselt koosneb 6-10 protseduurist. Soovituslik protseduuride vahe on 4-6 nädalat olenevalt piirkonnast ja nahatoonist.

Oluline on meeles pidada, et laserepilatsiooni kuuri ajal tohib ainult raseerida või kasutada raseerimis- või depileerimiskreemi. Protseduuride vahel ei tohiks vahatada ega karvu välja kitkuda, kuna karval peab olema juur, mille laser hävitab. Vastasel juhul ei anna protseduur soovitud tulemust.

Millised on laserepilatsiooni võimalikud kõrvaltoimed?

Kuigi kõrvalmõjusid esineb väga harva, siis kõige levinumad nendest on ebamugavustunne (kerge valu) protseduuri ajal, naha punetus, karvanääpsu turse ning hüpo- või hüperpigmentatsioon (viimast esineb rohkem tumedama fototüübiga inimeste seas).

Erinevaid kõrvalmõjusid on võimalik ennetada või vähendada järgides protseduuri eel- ja järelhooldust.

Millist seadet meie kasutame?

Kasutame Alma Soprano Titanium™ kolme kobar tehnoloogiaga laser süsteemi, mis kombineerib kolm lainepikkust (aleksandriit, diood ja neodüüm) ühes laines ja suunab selle erinevatesse naha kudedes olevatesse karvafolliikulitesse. Tegemist on ülikiire, ohutu ja efektiivse masinaga, millega saab teostada täiesti valutuid protseduure.

Meie masinal on suurepärane SHR™ meetod, mis on ainus kliiniliselt tõestatud meetod karvade eemaldamiseks laseriga, mis on praktiliselt valutu. Meetod kahjustab tõhusalt juuksefolliikulit ja takistab karvade uuesti kasvu, vältides samal ajal ümbritsevate kudede vigastusi. SHR™ mõjutab naha melaniini ainulaadsel meetodil, võimaldades protseduuri läbi viia igal aastaajal ja igal nahatüübil, ka päevitunud nahal. Lisaks on päikese käes viibimine pärast SHR-ravi nahka vähem traumeeriv. 

Masinal on Trio MAX revolutsiooniline aplikaator, mis seab esikohale kiiruse, tõhususe ja mille eriline, dünaamiline jahutussüsteem tagab, et ravi on praktiliselt valutu ja nahk on kaitstud.

Alma laserid:

  1. kuuluvad maailma parimate laserite TOP 5 hulka;
  2. eemaldavad karvad täiesti valutult – seda suudavad vähesed aparaadid;
  3. kasutavad tehnoloogiat, mis annavad võrreldes konkurentidega parema efektiivsuse;
  4. töötavad kiiremini kui teised laserid, tagades Sinu jaoks lühemad laserepilatsiooni seansid.

Millised on laserepilatsiooni kasutegurid?

  1. parandab naha tekstuuri
  2. eemaldab sissekasvanud karvad
  3. sobib kõikidele nahatüüpidele
  4. märgatavad tulemused kahe esimese seansi jooksul – karvad kasvavad tagasi aeglasemalt ja on õrnemad
  5. tõhusad tulemused pärast raviseansside lõpetamist
  6. säästab aega pikemas perspektiivis
  7. esialgu kallim, aga lõppkokkuvõttes tulusam, kui igakuine sugaring/vahatamine
  8. omad siledat ja karvavaba nahka ning sellega kaasnevat enesekindlust

Laserepilatsiooni vastunäidustused

  • rasedus ja imetamine
  • katkine, põletikuline nahk
  • aktiivses faasis ohatis (herpes)
  • tätoveering
  • värsked armid
  • palju sünnimärke epileeritavas piirkonnas
  • tundlikkus eredale/sähvivale valgusele (epilepsia)
  • valgustundlike ravimite/taimeekstraktide tarbimine (antibiootikumid, Retinool)
  • külmetushaigused aktiivses faasis
  • onkoloogilised haigused
  • veenilaiendite rasked vormid epileeritavas piirkonnas

Protseduuriks valmistumine

  • vahatamisest ja sugaringist peab olema möödunud vähemalt 4 nädalat
  • enne tulekut eemalda laserepilatsiooni piirkonnast karvad ziletiga raseerides (laseri kuuri ajal ei sobi karvaeemalduseks vahatamine, sugaring ega epilaator)
  • 2 päeva enne protseduuri ära päevita (nahk võib olla valgustundlik laserile)
  • enne protseduuri ära kasuta töödeldaval piirkonnal  kreemi, deodoranti, parfüümi, meiki vms.
  • näopiirkonna laserepilatsiooni puhul väldi vähemalt 4 nädalat enne protseduuri näo happekoorimisi (k.a kodused koorimised)

Pärast protseduuri

  • juhul, kui esineb laserijärgne nahaärritus (tundlikkus, sügelus, punetus), siis esmaabina võib nahale kanda Burnjel geeli, CICA kreemi  või Bepanthen kreemi  ja Aloe vera geeli, teha jahutavat termaalvee kompressi
  • ~2 nädalat peab töödeldud piirkonda kaitsma UV-kiirguse eest, päikesekaitsekreemi või riietega, et vältida pigmendilaikude tekkimist
  • paar päeva või seni kuni nahk on ärritunud, tuleks vältida sauna, basseine, aktiivaineid (happed, isepruunistavad tooted, koorivad tooted), parfüüme ja muid alkoholi sisaldavaid tooteid
  • väldi ka väga kitsaste riiete kandmist

Ja lõpetuseks…

Sile, terve ja karvadeta nahk on kindlalt kasvav trend, mis teeb elu väga palju mugavamaks. Nii et, kui soovid tulla laserepilatsiooni aga veel kahtled, siis me julgustame Sind kindlasti proovima, sest meie juures võid Sa ennast tunda turvaliselt ja kindlalt! Rõõmsate kohtumisteni juba stuudios!

Jah, soovin teenust!